Lávové kameny

Masáž lávovými kameny je velmi příjemný a zároveň účinný druh masáže. Přestože má velmi silný účinek, je přitom pro tělo méně náročná. Kombinuje totiž několik faktorů, které se vzájemně podporují a umožňují lepší a rychlejší regeneraci unavených svalů a kloubů.

Působí na celý organismus, a to především teplem a energií vlastních kamenů.

Účinky masáže lávovými kameny

  • regenerace a prohřátí celého organismu
  • detoxikace
  • relaxace a harmonizace energií v těle
  • stimulace krevního oběhu (poruchy prokrvení horních a dolních končetin)
  • stimulace lymfatického systému, celulitida

Účinky masáže horkými kameny jsou velice rozsáhlé. Základní účinek je jednoduchý, horké kameny dodávají tepelnou energii a prohřívají celé tělo, což je zejména v době podzimního a zimního klimatu zapotřebí. Tato masáž stimuluje krevní oběh, uvolňuje zatuhlé svaly i klouby, rozptyluje svalovou tenzi a tím přispívá k urychlení regenerace tkání.

Účinky jsou nezanedbatelné i z hlediska kosmetického. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí horké kameny i proti celulitidě.

Jak vypadá masáž horkými kameny

Kameny se nahřívají ve vodní lázni, ve speciální nádobě, která zajišťuje stálou teplotu. Ta se pohybuje mezi 45–55°C. Nemusíte se bát, že by vás masér spálil – kameny bere sám do rukou. Přesto je dobré s masérem komunikovat – ne každému vyhovuje stejná teplota.

Většina lidí se domnívá, že masáž prováděná kamenem bolí, ale není tomu tak. Masáž je velice intenzivní, ale současně naprosto bezbolestná. Na konci masáže přichází odměna. Citlivější jedinci mohou vnímat hluboký klid a pocit vyrovnání, který vydrží v ideálním případě i několik dnů. Pocit na konci masáže lze přiblížit okamžiku, kdy se propadáme do spánku, ale zatímco při usínání onen příjemný pocit pokaždé zaspíme, v tomto případě ho můžeme naplno prožít.

Po masáži lávovými kameny

Po masáži je důležité nevstávat ihned z lehátka, protože masáž lávovými kameny je velmi intenzivní a člověk může být malátný. Alespoň hodinu po masáži se nedoporučuje fyzická námaha. Nutností je dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje, pro zvýšení léčivého účinku se vyhněte kávě a alkoholu.

Cena a doba trvání

  • Záda a zadní strana nohou: 990 Kč / 60 min
  • Celé tělo: 1 490 Kč / 90 min

Rezervace

  • Hesham Hassan - pondělí 8:00 - 17:00, čtvrtek 8:00 - 14:00
  • Shukhrat Kabilov - úterý 9:00 - 19:00, středa 9:00 - 14:00, pátek 14:00 - 19:00, sobota 10:00 - 19:00
  • Kristýna Holodňáková - středa 14:30 - 20:30, pátek 8:00 - 13:30

Po registraci možnost online rezervace zde (více info v záložce Online rezervace), nebo na tel: +420 257 272 016.

Otvírací doba bazénu

V době aqua aerobiku je bazén pro plaveckou veřejnost zcela uzavřen. V ostatních časech je bazén otevřen bez omezení :)

Lekce cvičení

V prosinci jsou všechny lekce cvičení na suchu zrušeny. 

Bazén Homolka Praha

[ ^ nahoru ^ ]